Cannabis Campaigners' Guide News Database result:


After you have finished reading this article you can click here to go back.

Netherlands: Goede sfeer rond Maastrichtse coffeeshops

Nu.nl

Sunday 05 May 2013

Vele honderden, zo niet duizenden buitenlanders hebben zondag de coffeeshops in Maastricht bezocht om er wiet te kopen. De sfeer was ontspannen, ook op de straten in het centrum.
Foto: NU.nl/Dolf Conraads

De anders uitdrukkelijk aanwezige criminele straatdealers lieten zich niet zien.

Patrouillewagens van politie en gemeentelijke handhaving reden af en aan langs de shops. Rond twee uur zondagmiddag was nog nergens ingegrepen, hoewel burgemeester Onno Hoes (VVD) van Maastricht daar wel mee gedreigd had.

Ook coffeeshops Sky in Roermond en Skunk in Sittard lieten buitenlanders binnen. Volgens eigenaar Peter Hendriks van beide zaken heeft de politie in Roermond vooral parkeerbonnen uitgeschreven. ''Maar de straatdealers blijven weg'', zei hij tevreden.

Tevreden

Eigenaar Marc Josemans van coffeeshop Easy Going in Maastricht is tevreden. ''Wat we hier zien, is een groep mensen die door de burgemeester is weggezet als uitschot'', zei Josemans.

''Ze hadden ook elders hun drugs kunnen kopen. Maar ze doen het hier, in de coffeeshop, omdat ze weten dat het hier veilig is en omdat ze zo niet in contact hoeven te komen met criminelen.''

''Dit is voor mij letterlijk een bevrijdingsdag'', aldus Josemans, wiens zaak op 2 mei 2012 door Hoes werd gesloten. Sinds zondag is hij weer open, en de buitenlandse klanten zijn bereid om meer dan 20 minuten in de rij te wachten om wiet te kopen.

Verbaasd

Uitbater Stephan Korsten van drugsboot Mississippi is verbaasd over de drukte. ''Het afgelopen jaar zag je hier normaal rond de middag een man of vier, vijf binnen. Nu is de boot stampvol'', zei hij tevreden. ''Dit had ik niet verwacht.''

De 23-jarige Benjamin Gallo uit Luik is blij met de openstelling voor buitenlanders. ''In Luik moet je zoeken en je weet nooit bij wie je de wiet koopt, en of die goed is'', zei hij in coffeeshop Easy Going. ''Op straat kopen kan gevaarlijk zijn. Hier weten we waar we aan toe zijn. We komen hier graag.''

''We blijven open voor buitenlanders, niet alleen vandaag dus'', kondigde Josemans nog aan.

http://www.nu.nl/binnenland/3414933/goede-sfeer-rond-maastrichtse-coffeeshops.html

 

 

 

After you have finished reading this article you can click here to go back.




This page was created by the Cannabis Campaigners' Guide.
Feel free to link to this page!